Zakládání
Údržba
Rekonstrukce
Škůdci a choroby
Závlaha

Sekačky
Vertikutátory
Ostatní

Kontakt

Závlahový systém

Závlahový systém se stále více objevuje v zahradách kolem domu a stává se dostupnější i pro průměrně vydělávající lidi. Závlahový systém, který jste mohli jen pozorovat v zahradách ambasád, nebo u jiných honosných budov, si teď můžete udělat na Vaší okrasné zahrádce. Můžete si ho naplánovat a zhotovit sami podle Vašich schopností, nebo to můžete přenechat odborné firmě. Doporučuji Vám, abyste si nejdřív něco o té firmě, s kterou chcete spolupracovat, zjistili a pak podepsali smlouvu na klíč. Většinou by si firmy měli účtovat jen samotnou realizaci a naplánování by mělo být zdarma. Cena za celkovou realizaci je hodně pohyblivá. Může se pohybovat od 20-50 tisíc za 100 m2 zavlažované plochy podle použitého materiálu. Je spousta druhů zavlažovačů na různé účely. Obecně platí, že na menší členitější zahradu se použije více zavlažovačů než na větší rozlehlejší.

Návrh a realizace závlahového systému

ZavlažovačePřídavné příslušenství

Zahradní rozvody vody k postřikovačům. Používají se trubky tloušťky 3/4 coulu. V širší trubce je menší ztráta tlaku na větší vzdálenosti

Přídavné pumpy pro zvětšení tlaku (soustava potřebuje veliký tlak, když tlak velký není, tak se zvětší buď pumpami nebo se ostřikovače rozdělí na jednotlivé sekce).

Zahradní počítač (spouští vodu do jednotlivých sekcí v určitou dobu, zastavuje zalévání při velkém větru nebo když zrovna prší).

Regulační kohoutek

Vlhkoměr - spouští nebo zastavuje zalévání podle vlhkosti.

Detektor větru- vypíná zalévání, když je hodně silný vítr, aby např. se nezalévaly stěny domu.

Zahradní filtry jsou potřeba k zavlažovacímu systému, aby nedošlo k ucpání jemných trysek.

Podzemní zakopávací kryty pro různé účely.

Podzemní rozvody a kohoutky vody.

Dokonalý trávník www.travnik-kvalitne.cz     Uveřejňovat jakékoli texty bez souhlasu autora je zakázáno
Petr Kováčik © 2001-2024