Zakládání
Údržba
Rekonstrukce
Škůdci a choroby
Závlaha

Sekačky
Vertikutátory
Ostatní

Kontakt

Zahradní nářadí pro Váš trávník

Na zahradě se dá použít mnoho druhů a značek nářadí, ale většinou není potřeba všechny kupovat. V takových případech existují u nás i půjčovny ve Zlatých stránkách), které většinou nejsou ani tak drahé. Na této stránce jsem Vám chtěl ukázat stručný výběr zahradního nářadí na českém trhu, které se dá použít na zkrášlení Vaší travní plochy. Samozřejmě jsem tu uvedl jen jeden kus od každého. Ve skutečnosti si však můžete vybrat z nepřeberné nabídky výrobků.

Základní nástroje

Rotační sekačka

sekačka Husqvarna Royal 47 RC (bateriová) Vozíčková rotační sekačka je součástí každé udržované zahrady. Můžete si vybrat mezi benzínovými, elektrickými, solárními a bateriovými.

Zahradní traktůrek

rider AL-KO T800 Zahradní traktůrek mají většinou lidi s větším pozemkem a s tlustší peněženkou (60-150 tisíc). Dá se většinou doplnit různými nástavci (sněžná fréza, vertikutátor, aerofikátor, radlice, ....).

Strunová sekačka

ruční vyžínač Flymo Strunová sekačka se používá hlavně na začisťování posekaných ploch (okrajů, kolem stromů......)

Vřetenová sekačka

vřetenová sekačka Partner Vřetenová sekačka pochází z Anglie a dodnes dělá při správném nastavení nožů nejkvalitnější střih trávníku.

Vertikutátor

Vertikutátor Brill Zahradní vertikutátor se u nás používá opravdu jen málo a je to škoda.

Vysavač na listí

vysavač + fukar (Flymo GardenVac) Vysavač na listí je stále věc, o které přemýšlíte jestli se vůbec vyplatí. Odebráním sběrného pytle a obrácením směru proudění vzduchu vzniká fukar.

Fukar na listí

fukar na listí PARTNER Fukarem si naopak můžete listí odfouknout na hromadu a tam je dáte do pytlů.

Sněžná fréza

sněžná fréza MTD Sněžná fréza je opravdový pomocník - hlavně v zimě.

Rozmetadlo

rozmetadlo MTD Univerzální rozmetadlo Vám pomůže rozhodit hnojivo, travní semena a všechny sypké látky velice pravidelně i na velkých plochách.

Od každého nářadí je zde uveden jen jeden přístroj - na trhu je však nepřeberné množství tuzemských i zahraničních značek.

Dokonalý trávník www.travnik-kvalitne.cz     Uveřejňovat jakékoli texty bez souhlasu autora je zakázáno
Petr Kováčik © 2001-2023